basarili-gencler-thumb

Başarılı Türk Genç Girişimciler

Öğrencilik yıllarımda mümkün olduğunca çok başarılı girişimcinin hayatını araştırdım ve okudum. Bu insanların doğru ve yanlış yaptıklarını öğrenmek, hatalarından nasıl dersler aldıklarını anlamak benim kişisel gelişimimde önemli rol oynadı.

Kendi dallarında başarılı olmuş işadamlarının ve girişimcilerin otobiyografilerini, röportajlarını ve hikayelerini okumak sadece kişisel gelişim anlamında değil, kişisel motivasyon anlamında da bana büyük fayda sağladı.

Önceleri internetin henüz çok yeni olmasından dolayı kaynak sıkıntımı zorluklarla bulduğum kitaplarla çözdüm. Daha sonra internette birçok kaynağa ücretsiz ulaşmanın verdiği keyifle dünyada sözü geçen binlerce girişimci, işadamı ve şirketin hikayelerini okudum.

Ancak eksikliğini her zaman gördüğüm bir konu gençlerin başarı hikayeleri idi. Özellikle Türkiye’de başarılı gençler neler yapmışlar, hedefleri neler gibi soruların cevaplarını onların penceresinden duymak benim için her zaman önemliydi.

Geçenlerde Başarılı Gençler adlı bir websitesi çıktı karşıma. Başarılı Türk gençleri ile yapılan röportajların ve köşe yazılarının olduğu bu site çok ilgimi çekti. Hazırlayan arkadaşlara binbir teşekkürler.

Birçok gelen talebe ve isteğe rağmen ben burada hiçbir sitenin reklamını yapmadım şu ana kadar. Başarılı Gençler sitesinden böyle bir talep gelmedi ve hatta arkasındaki kişileri tanımıyorum, ancak böyle başarılı bir projeyi sizlerle de paylaşmazsam olmazdı.

BasariliGencler.com sitesinin Facebook Gurubundaki tanıtım yazısı:

7 Nisan 2008′de yayın hayatına başlayan ve ‘röportaj kitabı projesinin’ web yayını olan basariligencler.com kendi alanında başarılı gençlerimizin röportajlarının
yer alacağı platformdur.

Başarılı gençlerle yapacağımız röportajlarla onları yakından tanıyacak ve onlardan bir şeyler öğrenerek motivasyonumuzu artırmaya çalışacağız.

Bununla birlikte ‘Genç Köşe’ ile okuyucu gençlerimizin daha başarılı olabilmesi için bir rehber olma amacındayız.

Her geçen gün kendini geliştirmenin etkisiyle gençlerin ve kendini genç hissedenlerin buluşacağı bir portal olan basariligencler.com iyiyi, güzeli, doğruyu, samimi ve faydalı olanı verebilirse kendini mutlu sayacaktır.

Umarız bu yolda sizlere karşı mahcup olmayız.

Başarılı Gençler Editörü

Başarılı genç Türk Girişimcilerin röportajlarını ve hikayelerini okumak, dünyayı ve girişimciliği onların penceresinden görmek çok ama çok güzel.

Teşekkürler Başarılı Gençler Ekibi.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(20)
 1. Sayın Ahmet Kırtok,
  Başarılı Genç Girişimci olarak sizide sitede görmekten mutlu olacağımı belirtmek isterim..

 2. Merhaba.Verdiğiniz siteye girdim ve ilk tıkladığım linkte,onun bunun sitesini,mail adresini heklemiş,kendine hekırım diyen bir adamı koymuşlar.Birde röpörtaj yapmışlar utanmadan.Bu mu başarılı türk genci?Bu mu başarı? Biz buna dünyada suç diyoruz.Yazıklar olsun!!

 3. @Thakin: Benim yaş durumu genç ile başlayan bir siteye konu olmama engel artık :) Gönlüm genç ama.

  @Eğitişim Kariyer Enstitüsü: Yanlış anlaşılmaları önlemek için belirtiyorum. Bu bahsettiğim site benim değil ve hiçbir ilişkim yok bu site ile. Sadece hoşuma gitti ve paylaştım.

  @dilek: Açıkçası ben rastgele 4-5 röportaj okudum bu yazıyı yazmadan önce hepsi de başarılı pırıl pırıl gençlerdi. Bahsettiğin röportajı ilk fırsatta okuyacağım. Teşekkürler bilgi için.

 4. ahmet bey iyi akşamlar.
  biz hala türkiyede eğitim,danışmanlık ve kendi kitaplarımız ağırlıkta olmak üzere yayıncılık faliyeti yapan bir kurumuz.bununla birlikte artık özellikle amerika,ingiltere ve japonya!ya açılmak istiyoruz.firma sahibimiz ve yazarımız erdal demirkıran.
  1 kitap:ben dünyanın en akıllı insanıyım
  2 kitap:adam dediğin benim gibi olur
  3 kitap:iflas etmenin yolları
  4 kitap:dünyanın en akıllı insanından masallar
  5 kitap:yazar mısın (roman,deneme,hikaye,şiir dalında
  yazarlık yarışması kitabı)
  6 kitap:yerim seni öss
  7 kitap:sadece aptallar 8 saat uyur
  8 kitap:sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git
  9 kitap:sadece başbakan okusun
  fikirlerimiz seninde dediğin gibi asla sıradan değil o nedenle tanışmamızda fayda var.iki firma içinde ülkemiz içinde dünya içinde nereden bakarsan bak.tanışmamız lazım.
  saygılarımla…

 5. merhabalar ahmet bey, ben yönetim-bilişim sistemleri uzmanlığı okuyorum.başkent üniversitesindeyim.işletme yönetiminde dersteyken girişimciliği işliyorduk ve birden aklıma girişimcilik öykülerini araştırmak geldi ve ewe gelir gelmez en ilginç en güzel girişimcilik öyküsü bulmak istiyorum dedim ve aramaya başladım , derken siizn bu girşimcilik öykünüzü gördüm ,okudum ve cok etkilendim.cok tesekkur ederimmm.derstede bütün sınıfa okuyacağım bunu:) bende okuldan mezun olunca cok güzel bir kariyer sahibi olmam gelio bakalım mezun olunca nerden başlıycazzzz.cok merak ediyorum acıkcası sizin gibi şanslı olabilecek miiym acaba:)