yapmak-icin

Bir İşi Yapmak İçin Yapmak

Eski blog yazılarıma göz atarken arada yazdığım sıradan yazılar canımı sıktı.

Bu blogda yüzlerce yazı yazmışım. Tek tük de olsa sıradan yazılar yazmış olabilirim. Ancak bunun nedenini düşündüm ve her sıradan yazıda aynı sonuca vardım.

Bu sıradan yazıları sırf yazmak için yazmışım.

Belki içimden hiç yazmak gelmemiş ve uzun süre ara vermemek için yazmışım, belki yazacak konu bulamamışım ve öylesine bir konu seçmişim. Ama sonuçta sırf yazmak için yazmışım.

Beni düzenli okuyanlar sıradan işler ve tembellik ile ilgili fikirlerimi iyi bilirler.

Yaptığınız iş ne olursa olsun isteyerek, severek, özen göstererek yapmak gerek. Her insan sevdiği işi yapacak kadar şanslı değil. Ama yaptığımız işi sevmek ya da en azından çaba göstermek bizim elimizde.

Ara sıra sıradan işler yapar herkes. Hayat, koşuşturma, kişisel durumlar vs derken yapmak için yaptığımız işler çıkabilir ortaya. Bu çok normal.

Önemli olan bunun rutin ve düzenli bir hale gelmesinin önüne geçmek.

Kendime not olarak yazdım, sizlerle de paylaşmak istedim bu yazıyı.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(23)
 1. İnsanlar mükemmel olamazlar,ya da bunu uzun süre devam ettiremezler.Size sıradan gelen şeyler eminim ki bloğu okuyanlara öyle gelmemiştir.Ama yine de daha iyi olabilir:) Yazılarınızın devamını dilerim…

 2. Benim blogumda yazıların büyük çoğunluğu sırf yazmış olmak için yazılmış yazılar. Ama hiç gocunmuyorum. Çünkü öylesine de olsa cümleleri ard arda düzen içerisinden sıralayabilmişim. Tabi herkes kendi çıtasına göre kendine değerlendirir. Benim için sırf yazmış olmak için yazmak sorun değilken sizin gibi biri için sorun olabilir. Ama bu yazınızda içinde sanki bir ironiyi saklıyor.

 3. Guzel bir yazi olmus tesekkurler,kucuk bir duzeltme onerisi ekleyebilirim
  yazinizin basligi icin :’Yapmis olmak icin yapmak’

 4. İşim seo danışmanlığı ve işimi gerçekten çok seviyorum ve bu iş geçekten yapmış olmak için yapmak deyimine göre yapılırsa eğer başarılı olmak çok zordur örneğin bu işin bazı sıradan işlevleri vardır ve basitti görev dağılımı yapılır ve bakarım’ki işi verdiğim kişi sadece söylediklerimi yapmış dediğiniz gibi işini sevmek çok önemli.

 5. Sitenizin uzun bir süre neden çevrimdışı olduğunu açıklayacak mısınız? En azından bu olumsuz durumu bir blog yazısı ile fırsata çevirmiş olurdunuz. Bizler de istifade ederdik.

 6. bence en önemlisi severek yazmak. içeriğinin çok önemli olmadığını düşünüyorum çünkü o yazıyı okuyan insanlar zaten kendileri için önemli bir şey bulucaklardır o yazının içinde diye düşünüyorum.

 7. Merhaba, çok faydalı bir blog hazırlamışsınız. Birbirinin kopyası bloglar okumaktan bıkmıştık artık… Şans eseri rastladım bloğunuza ve ilk kez bir bloğu takip etme kararı aldım. Başarılarınızın devamını dilerim.

 8. İnsan sevmediği işi yapmak zorunda kalıyor bazen ama yeni fırsatlarıda kovalamak bizim elimizde. Yeterince açık olursak yeni fikirler için bence eski işleri bi kenara bırakabiliriz. Açık gönüllülükle yazdığınız yazı için teşekkür ediyorum.

 9. Benim de bazen sadece yazmak için yazdığım makaleler oldu. Ben tarih öğretmenliği mezunuyum ama öğretmenliği sevmediğim için ticaret hayatına atıldım. Her insan gerçekten sevdiği işi yapmalı.

 10. Ben de her işimde böyleyim ya. Sırf yapmış olmak için yapıyorum. Bence bunun sebebi eğitim sistemi. İlkokuldan beri bir şeyler üretmek için değil hep hazır bilgiyi ezberlemek için çabaladık durduk. Sonuç ortada…