eticaretmag-screenshot

E-ticaret Sektöründe Yeni Bir Proje EticaretMag.com

1997 yılından beri internet sektörünün içindeyim. Bu sürenin önemli bir kısmı e-ticaret odaklı çalışmalarla geçti.

Bu işlere ilk merak saldığımda bırakın Türkçe kaynağı, İngilizce kaynak bile yok denecek kadar azdı, çok sıkıntısını çektim zamanında.

Hep aklımda olan bir proje vardı uzun zamandır. E-ticaret sektörüne yönelik, sadece kaliteye odaklı bir içerik sitesi.

Geçtiğimiz Mart ayında Türkiye ziyaretimde bu fikrimi sektörde değerli birkaç dostuma açtım ve herkes böyle bir projeye ne kadar çok ihtiyaç olduğundan bahsetti.

Yaklaşık bir aylık yoğun bir ön çalışma ve birkaç günlük test yayından sonra dün yayına girdi yeni projemiz Eticaret Mag.

EticaretMag.com’da Neler Olacak?

İlk etapta tek odaklandığımız nokta kaliteli ve doğru içerik olacak. İçeriği iki ana kategoriye ayırdık.

 1. Haberler: Türkiye’den ve dünyadan e-ticaret sektörü ile ilgili her türlü haber olacak. Yatırım haberlerinden satın almalara, genel sektör haberlerinden röportajlara kadar genel bir yelpazede e-ticaret haberleri olacak.
 2. Çok Değerli Yazarların Yazıları: Türkiye’de e-ticaret ve bilişim sektöründen çok değerli isimler EticaretMag’de yazacaklar. Makalelerden sektörel analizlere, röportajlardan araştırma yazılarına kadar birçok kategoride dolu dolu yazılar okuyucuları bekliyor olacak.

Gerek EticaretMag.com’da yorumlarınız, gerekse sosyal medyada paylaşımlarınız ile bu sektörün gelişmesinde çaba gösteren bütün ekibimize destek olabilirsiniz.

EticaretMag.com ile ilgili her türlü görüş, öneri, eleştiri ve paylaşımlarınızı iletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada EticaretMag.com

Yeni projenin heyecanı ile burayı unuttuğumu sanmayın. Yazılarım ve ahkam kesişlerim aynı hızı ile devam edecek :)

Kalın sağlıcakla…

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(20)
 1. Projenizde sizlere başarılar dilerim. Özellikle “E-ticaret sektörüne yönelik, sadece kaliteye odaklı bir içerik sitesi.” cümleniz dikkatimi çekti ve beğenimi kazandı. Bu alanda kaliteli içeriğe sahip sitelerin sayısı oldukça az umarım bu alanda öncülük edersiniz. Tekrar başarılar diliyorum iyi çalışmalar.

 2. Ahmet Hocam,

  Öncelikle hayırlı olmasını dilerim. Böyle bir projeye ihtiyaç olduğu kanaatindeyim. İnşallah en kısa sürede yeni portalınız ile ilgili bir tavsiye yazısı yazıp size link vereceğim.

  Saygılarımla.

 3. Hayırlı uğurlu olsun ahmet hocam şimdiden gerçekten çok heycanlandım sizin yazında bahsetdiğiniz intertnet sektöründe yeni olduğu ilk zamanlarda sektör hakkında içerik bulmada çekdiğiniz sıkıntıyı bende çok çekiyorum ingilizcem olmadığı için hep önüme bu ambarya koyuyor ve türkçe içerik fasla değil malesef sektör çok yeni ve gelişme aşamasında ilerde bende belki sizin gibi bir mevkide bulunurum bunun için çok çalışıyorum ve şunu eklemek istiyorum ( bi çok kez size bu yolda ilerken hedeflerimi ve düşüncelerimi lerledğim yolu yazmıştım ve sizden sadece yorumlarınmız ve düşünceleriniz bana söylemeninizi istemiştim ama bi türlü o cevabı alamadım şimdi aklıma geldi yazdım ) ama olsun ben yinede sizi seviyorum ve bu sektörde bügün bende varım diyceğim günleri bekliyorum saygılarımla ahmet hocam :)

  1. Emrah teşekkürler öncelikle.

   Gerçekten çok yoğun bir programım var ve bazen emaillara çok geç cevap veriyorum, ancak neredeyse %99 cevap veriyorum.

   Bana nasıl ulaşmıştın?

 4. Sevgili Ahmet belli ki aynı sebeplerden dolayı benzer bir projeye kafa yormuşuz.Eticaret konusunda sağlıklı bilgi arayışında iken ben de bu projenin eksikliğini görüp fikir jimnastiği yapmıştım.Fakat senin birikiminde bir yazarın bu konuya start vermesi çok yakışmış.Eline sağlık diyorum.Fakat başına iş aldın, çok büyüyecek ve çok fazla emek harcayacaksın.Fakat tecrübelerini keyifle paylaştığın için bu işi de şevkle yapacağına inanıyorum.Proje ile ilgili önceki tespitlerimden faydalanmak istersen seve seve yardımcı olmak isterim.Başarılarının takipçisi olacağım esen kal

 5. Ahmet hocam aslında size bi çok yerden ulaşmaya çalıştım defalarca yorum bıraktım burayada yazdım bıkmadan usanmadan hatda şimdi yine yazıyorum :) çünkü biliyorum yoğunsunuz buna saygıda duyuyorum ama asla pes etmicem değerli yorumlarınızı yine isticem siz bana düşüncelerinizi , fikirlerinizi yansıtana kadar devam edicem :) bu konuda azimliyim ve gerçketen düşüncelerinize ve fikirlerinize gerçketen çok ihtiyacım var ahmet hocam umarım bu sefer sizden yorumlarınızı alıcam :)

  1. Emrah Nisandaki emailına cevap verdim. Mart ve Nisan’da 2 ay kadar New York dışındaydım. Güney Amerika, ardından Türkiye derken emaillarda arada cevaplamayı unuttuklarım olmuş. Gecikme için kusura bakma.