akademi-thumb

Ekonomik Krizi E-ticaret ile Avantaja Çevirin

Kasım 2008’de Türkiye seyahatimde internet, girişimcilik ve iş hayatından birçok değerli insan ile tanışma fırsatı buldum. Bu isimlerden birisi de Akademi Dergisi Genel Yayın Editörü Muhammet Furkan Gümüş idi.

Kendisinin ricası üzerine New York’a dönüşümde Akademi Dergisi Bahar 2009 Girişimcilik Özel Sayısı için bir yazı hazırlamıştım. Bu ay Akademi Dergisi’nde yayınlanan bu yazımı sizlerle de paylaşmak istedim.

Ahmet Kirtok – Akademi Dergisi E-Ticaret Makalesi Ahmet Kirtok – Akademi Dergisi E-Ticaret Makalesi

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(11)
 1. Paylaştığınız için teşekkür ederiz,
  metinin tamamını daha okuyamadım, yalnız gözüme takılan bir kelime oldu “niş ticaret”. Şurada aklıma bir soru geldi. eticarette niş dediğimizde her hangi bir ürünün satışıdır diye biliyorum…
  acaba hizmet sektöründe de niş olan/olmayan projeler başarılı olurmu?yani bir projede birden çok hizmetin olması, mesela yemek siparişi, rezervasyon ,ilan ve saiire..

 2. Zafer özellikle son internet trendlerine baktığımız zaman basit ve niş özellik taşıyan sitelerin başarılarını görebiliriz. Bunlara örnek, friendfeed, tweeter, threadless, digg. Bu siteleri tek kelime veya en fazla iki kelime ile tanımlayabilirsin. Bu da kullanıcıların konumlandırmasını kolaylaştırıyor ve öte yandan ciddi manada bir fayda sunuyor.

 3. Üstadım paylaşımın icin teşekkürler.
  E-ticarette niş konusuyla ilgileniyorum.Yazınız ilgimi cekti ve okudum ama şu sıralar nişten ziyade yakınımdaki birkaç arkadasımdan quest.net adlı bi siteye katılmam konusunda tavsiyeler aldım.nette arastırdığım kadarıyla network marketing alanında en hızlı büyüyen sirket olduğunu okudum ama çalışma sistemleri bana biraz saçma geldi.Acaba bu konuda bilginiz varmı ve varsa tavsiyeleriniz nelerdir?

 4. @özdemir: Sanırım Akademi dergisi sadece dağıtılıyor, websitesi ya da satın alma opsiyonu yok. Bütün yazılarımı yazının kirtok.com’daki sayfasına bir link vererek yayınlayabilirsiniz. Teşekkürler.

 5. @Mehmet: quest.net hakkında bir bilgim yok ancak hızlıca göz atınca klasik bir MLM sitesine benziyor. Ben şahsen bu tarz sistemlere üye olmuyorum, pek de tavsiye etmiyorum.

 6. Üstadım MLM(Multi Level Marketing)tarzı sistemleri tavsiye etmiyorum demişsiniz acaba kısaca bu sistemi tercih etmeme sebeplerinizi anlatırmısınız? Şimdiden teşekkürler.

 7. merhaba ahmet bey

  sitenizi inceledim gerçekten çok faydalı bilgiler içeriyor
  bundan sonra sitenizi ciddi takip edeceğim.
  paylaşımınız için çok çok çok teşekkürler…..

 8. ya çok güzel ülkemizde hergeçen yıl artmakta fakat ben e-ticaret öğrencisiyim hala iş bulamadım peki bu nasıl olacak part time e-ticaret olarak iş arıyorum bu konuda da nasıl başvuracağımıda sölerseniz sevinirim teşekkürler…