Google Adwords Türkiye Çok Yavaş

İnternet pazarlama dünyasında olan herkesin sürekli kullandığı bir program Google Adwords.  Şu ana kadar binlerce İngilizce kampanya başlattım ve en çok kullandığım PPC (pay per click) programı.

Normalde birçok kampanyada Google’da çalışanlar manuel olarak kampanyanızı inceleyip yayına koyuyorlar.  İngilizce kampanyaların incelenip yayına girmesi yaklaşık iki üç saniyeyi alıyor.  Bu şekilde henüz proje üzerinde çalışırken, olayları soğutmadan ve dikkatinizi dağıtmadan birçok değiştirme ve test yapabiliyorsunuz.

Cuma günü Google Adwords’te bir Türkçe kampanya başlattım ve bugun pazar öğleden sonra, yaklaşık 48 saat olmasına rağmen halen kampanyam Türkçe bilen Adwords editörleri tarafından incelenmedi.  Google Adwords Türkiye’nin yavaş hareket ettiğini duymuştum, anck bu kadar yavaşlık çok fazla para kaybetmelerine neden olacak, benden uyarması.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(8)
 1. Google Türkiye’nin çalıştığından şüpeliyim! İllegal içerikli 5 site bildirdim 2 ay önce hala google reklamları site de duruyor! Böyle giderse haklarında bir şikayet mailli atacağım!

 2. google kampanyalari hakkinda daha fazla bilgi vereblir misiniz? mesela butce neye gore duzenleniyor, satis degilde tanitim amacli kampanyalarda mesela, google profesyoneli olmak icin 90 gun ve 1000$lık bi kampanya dan bahsediliyor, neyse sanirim burada yeni bi yazi konusundan bahsediyorum, simdiden tesekkurler.

 3. Merhaba bende bir Google Adwords Professional olarak size katılıyorum.
  Google adwords ün yavaşlığı yüzünden bir kaç müşterimi kaybedicek duruma geldim artık.Örneğin dün müşterim benden reklam metninde geçen “son 2 gün ” yazısını son bir güne çevirmemi istedi.Aynen hiçbir anahtar kelimemi değişmeden sadece reklam metninde “son 2 gün” kısmını “son gün ” olarak değiştim keyword lerimde değişiklik olmamasına rağmen yaklaşık 16 saattir reklamım kontrol altında ve yayınlanmıyor.Bu da müşterimin kampanyasının son günü gibi önemli bir gününde reklamlarının inaktif olmasına sebeb oldu bende çaresiz kaldım.

 4. Google Adwords Reklam sistemini uzun yıllardır kullanıyorum, Google AdWords Türkiye de değil irlandadan yönetiliyor. Zira yeni yeni, Türkiyeden mühendisler alıyorlarlar eminim, kısa sürede daha hızlı yanıt vereceklerdir.

  Türkiye de bir Müşteri hizmetleri Merkezi oluşturmak için bazı girşimlerimiz oldu ancak Google Türkiye Avukatları Sorun çıkardılar.

  Duyarlı birkaç Arkadaşla Bunu yapabiliriz. Ama Nerde kim Duyar!

 5. Bizde benzer durumlardan müzdaribiz.
  Reklamların incelenmesi ve onaylanması çok zaman alıyor.
  Son karşılaştığım durum ise tam bir fiyasko!
  Yeni bir hesap açtım yeni bir müşterim için 2 gün reklamları gösterildi ve sonra pat diye kesildi hesabım inceleniyormuş tam bir hafta oldu her türlü uyarı ve mesajıma rağmen sabır dilemekten başka birşey yapamadılar!

 6. arkadaşlar bu adword sisteminde reklamlar nasıl ücretlendiriliyor.Duydum kadarıyla bir acık arttırma sistemi varmış.Popüler kelimeler yüksek ücretlerden satılıyormuş.Bunun sebebi talepmiş.Doğrumu bilgilendirirseniz sevinirim

 7. Türkiye Google Adwords’ un yaygınlaşması ile dolandırmak amaçlı kullanımlar arttı. Özellikle günümüzde pek çok sektörde çalışanlar çok dikkatli inceleme yapıyorlar. Hatta bazı sektörlerde inceleme süreleri 1 haftaya kadar çıktı. Hal böyle olunca, müşterilere dert anlatmak bize düşüyor.