Hepsiburada.com Başarı Öyküsü

Hepsiburada.com‘dan Kaan Dönmez’in İTÜ’de verdiği bir konferansın videosu. Özellikle e-ticaret sektöründe olup da bu videoyu izlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Gerek e-ticaret gerekse başka sektörlerde yeni iş kuran birçok kişinin özellikle ilk yıllarda yaşadığı en büyük problemlerden biri nakit sorunudur.

Özellikle hızla büyüyen bir şirketiniz varsa nakit sorunu kaçınılmaz bir durum olabilir.

Bu videoda ilgimi çeken ve birçok kişiye örnek olabilecek bir durum Hepsiburada.com’un ilk yıllarında yaşadığı nakit sorunu ve Kaan Dönmez ve ortaklarının bu sorunları nasıl aştıkları bölümü oldu.

Türkiye’de e-ticaretin ilklerinden olan Hepsiburada.com’a başarılarının devamını diliyorum.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(7)
  1. Kaan dönmez ve ekibi hepsiburadanın nakit sorununu çözmüş değildir. Hepsiburada.com bir Doğan grubu şirketidir ve asla nakit sorunu olmamıştır. Ayrıca helal olsun adamlara demeden önce bir düşünmek lazımdır. Türkiyenin medya devi bir holdingin imkanları ile kurulmuştur. Bu imkanları sıradan bir Türk e-ticaret girişimcisine verin ve ne harikalar yarattığını görün. Olay tamamen Hanzade Doğan’ın babası Aydın Doğan’ın parasıyla ve imkanlarıyla gelen avantajından ibarettir. Eğer baba parası değil de ekibin başarısı olsaydı aynı ekip neden kendi sitelerini yürütemedi de battı, aynı ekip neden burada Türkiyenin en büyüğü oldu diye anlamlı bir soru sormak gerekir.