bugun-basarmak

İnternette Bugün Başarmak Dünden Daha Zor

İlk web sitemi tasarlayıp yayına koyduğumda yıl 1997 idi. Geocities’de yaptığım bu site benim için internetle dolu bir hayatın aslında resmi başlangıcı idi.

O zamanlar ne kadar çok köşe boştu, neler yapılabilirdi, ne büyük projelerde öncü olunabilirdi kimbilir.

Geriye bakıp yapılmamış ya da yarıda kalmış girişimlere bahaneler üretebilirim, sesli olmasa da içimden keşkelerle başlayan cümleler kurabilirim.

Ama hiçbirinin bugün için bir faydası yok…

Girişimcileri, özellikle internet alanında girişim yapmak isteyenleri teşvik ederim her zaman. Yapın, beklemeyin, doğru projeyse vakit kaybetmeyin derim.

Bugün, eskisinden çok daha hızlı olma günü.

Köşeler kapılıyor, hem de çok daha hızlı.

Elbette yeni iş fikirleri, yeni iş modelleri çıkıyor internet için de. Ancak bugün, internette başarılı bir proje yapmak için dünden daha zor bir gün.

İşin bir de daha kötü tarafı var…

Yarın, internette başarmak, bugünden daha da zor olacak. İşte bu yüzden, gelin yarını beklemeden, mükemmeli aramadan, hemen bugün harekete geçin.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(4)
  1. Kafamda canlandırdığım birçok parlak fikri çeşitli bahanelerle erteledim, hep daha parlak bir fikir aradım, şimdi geriye dönüp baktığım zaman bende sizin gibi düşünüyorum. Ahmet Bey; gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz, projeleri ertelememek lazım. Gün bugün deyip bir uçtan başlamak lazım. Başlamak bitirmenin yarısı derler. Bizde başlamak başarmanın yarısıdır diyelim…

  2. Yeni fikirler internet girişimcileri için kazanç kapısı olmaya devam edecektir. Amerika da 1990 lı yıllarda yaşanan internet piyasası bugün Türkiye de yaşanmaya başlamıştır. Ben inanıyorum ki 2011 yılı para kazanma arzusuyla yanıp tutuşan internet girişimcileri için Türkiye de altın yıl olacaktır.
    ahmet bey teşekkür ederim.