internet-para

İnternette Hiç Çalışmadan, Kolay Yolla Para Kazanmak

İŞTE HAYATINIZIN FIRSATI!!!

Evinize ofisinizi kurarak bilgisayarınızın başından nakit para kazanmak artık mümkün!!

Yapmanız gereken son derece basit ;
Günlük yaşantınızın çok kısa bir bölümünü, şu anda olduğu gibi kendinize ayırmanız ve bu süreç içerisinde size tarif edildiği şekilde gerekli çalışmaları yapmanız yeterli…
Eğer bu sistemi merak ediyorsanız ve bu sistem sayesinde banka hesabınızda paranızın nasıl birikeceğini öğrenmek istiyorsanız?!

Sizi tebrik ederim ;

***DOĞRU YERDESİNİZ!!!***

Buna benzer bir email ya da websitesi ile karşılaşmadan bir günüm geçmez oldu. Amerika’da 1990’ların internet pazarlamada yatarak zengin olma furyası ne yazıkki Türkiye’de şu anda çok popüler.

İnternet sektöründe çalışanlar için dünyanın heryerinde bir önyargı vardır. Bizleri yatarak para kazanan insanlar olarak göstermeyi herkes sever. Evet doğru, ben her sabah uyandığımda ve bilgisayar başına geçtiğimde o gece yatarken kazandığım paraların istatistiklerine bakıyorum.

Ancak emin olun Amerika’da kurumsal ortamda çalışan ortalama bir Amerikalıinın en az iki, hatta üç katı çalışıyorum. Çevremde çok başarılı ve internet sektöründe çalışan bütün arkadaşlarım için bu geçerli.

Kısa yoldan para kazanma hevesi her meslekte, her ülkede, her millette olan bir rüya. Neden siyaset, futbol, moda sektörleri en popüler meslekler, bunu hiç düşündünüz mü?

Başarı Para Getirir

Ortaokul yıllarında birgün babamla sohbet ediyorduk. Ben ısrarla ortaokuldan sonra tam zamanlı konservatuar sınavlarına girmek istediğimi ve müzisyen olmak istediğimi belirtiyordum. Babam da çok demokrat, hayat senin hayatın, tarzında ancak çok ikna edici sebeplerle her tezimi çürütüyordu.

Çünkü babam için Türkiye’de müzisyen olarak hayatımı devam ettirmek demek büyük bir ihtimalle hayat boyu maddi sorunlar çekmem demekti.

Ben ise babama, Türkiye’de birkaç yıl meşhur olup sonra kaybolan şarkıcılar dışında hiç zengin müzisyen yok mudur diye sordum. Onun cevabı ise çok ilginçti.

Bana “Dünyada hangi meslek olursa olsun, işini en iyi yapan, çok başarılı olan ve çok iyi para kazanan insanlar vardır. Bu belki en iyi 500 kişidir, belki en iyi 5000 kişi, mesleğine göre değişebilir” demişti. Her ortamda, her konuda bir anda tezini savunabilen bir ata sözü ya da vecize ile de destekleyen (bkz. Geçmişten Geleceğe) babamın bu sözleri beni çok da ikna etmemişti o zaman. Yaşım ilerledikçe demek istediklerini daha iyi kavradım.

İşin özü, ne iş yaparsanız yapın, çok başarılı olduğunuz zaman, para da yanında mükafat olarak gelecektir.

Türkiye’de İnternet Sektörü

Beni son zamanlarda düşünmeye iten ve cidden üzen bir konu Türk internet sektörünün gidişatı. Özellikle Türkçe blog yazmaya başladıktan sonra çok fazla genç girişimci arkadaşımdan bana ulaşanlar olmaya başladı, bu beni fazlası ile mutlu ediyor. Çok yoğun tempom nedeni ile hepsine cevap vermek ya da istediğim vakti ayırmak mümkün olmuyor.

Ancak son birkaç ay içinde Türkiye internet sektöründen birçok arkadaşımla görüşme, fikir alışverişi yapma fırsatı buldum. Belki genelleme yapmak yanlış olabilir, ancak birçok arkadaşımda ilk gözlemlediğim noktalar şu şekilde oldu:

 • Hepsinin fikirleri ve heyecanı var
 • Birçoğunun donanımı çok eksik. Uzmanım diyebilecekleri hiçbir alan yok.
 • İnternette Techcrunch, Webrazzi gibi birkaç blog takip edip, güncel olaylardan haberdar olmayı işin uzmanı olmakla karıştırıyorlar.
 • Özünde birçoğu Türkiye’de çok taze olan internette dot com’ını satıp zengin olan başarı hikayeleri ile büyülenmiş. Henüz fikir aşamasında olan projelerinde hayal/hedef olarak sitelerini satmak var.
 • Birçoğunun programlama, tasarım, internet pazarlama vs gibi internet sektörünün en önemli konularında yakından uzaktan haberleri yok. Sadece iyi fikirleri olduğunu ve bu tarz şeyleri üç beş kuruşa yaptırabileceklerini düşünüyorlar.
 • Birçoğu dinlemeyi bilmiyor. En tehlikeli şey, yanlış olduğu halde bir fikre inanmak ve eleştiri ve beyin fırtınasına kapalı olmaktır.

Türkiye’nin geleceği, sevgili genç Türk internet girişimcisi kardeşlerim. Bizler de zamanında gençliğin verdiği heyecanla hatalar yaptık. Vaktimizi gereksiz yere harcadık. Ancak benden bir abi ya da arkadaş tavsiyesi olarak alın lütfen, bu şekilde başarılı olma şansınız yok.

Bakın özellikle belirtmek istiyorum bu bahsettiğim gurup bence internette Türkiye’nin elit tabakası. Yani gece gündüzlerini crack, hack forumlarında geçirmeyen, internet pazarlamanın 1 cente orda burda tıklama yapmak olmadığını kavramış, birçoğu vizyonu olan genç arkadaşlar.

Aralarında çok mantıklı, dinlemeyi bilen, tavsiyelerime çok önem veren, çok çalışkan, çok donanımlı arkadaşlarım da var, sözüm meclisten dışarı.

Peki akıllıyım, internet sektöründe yolun başındayım, çok ama çok başarılı olmak istiyorum, ne yapmalıyım? Bu soruya benzer çok email alıyorum.

Eleştiri yapacaksam bana göre nerelerin düzeltilmesi gerektiğini mutlaka belirtirim. Yani yapıcı eleştiri yapmak benim için çok önemlidir.

Eğer bana göre internet sektöründe başarılı olmanın sırlarını sorarsanız, İnternette Para Kazanmak İçin 10 Altın Kural adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(51)
 1. Bu “bir gecede zengin olacağım” durumu biraz da jenerik hikayelerden kaynaklanıyor bence. Youtube vakası, google vakası, milyon pixel vakası gibi hikayeler malesef geleneksel ve web medyası tarafından sadece heyecan verici noktaları parlatılarak insanlara sunuldu, sunuluyor. Halbuki her biri hakkında çok detaylı incelemeler, kitaplar var. Ne youtube ne google kolay bir yoldan geçmedi. Arkalarındaki insanlar da alanının seçkin insanlarıydılar hep. Örnek verdiğim milyon pixel (http://www.milliondollarhomepage.com) vakası ise adı gibi milyonda bir olabilecek bir durumdu ve araştırdığınız zaman bir örneği daha olmadığını görebilirsiniz. (olmayacak demek değil bu ama kolay da değil bunu anlamak lazım)

  Sabır ve çok çalışma ile en imkansız görünen hedefe bile varmak mümkün bunu tüm başarılı insanlar söyler. Bu durumda acele etmek için hiçbir sebep yok. Bir anda değil sindire sindire başarıya koşmak daha mantıklı. Bir söz vardır “En yüksek dağların tepesinde kuşlar ve yılanlar bulunur” diye. Yılan gibi sürünerek geldiğiniz bir noktayı, kuş gibi uçarak gelenlerden daha iyi savunacağınız ve sahipleneceğiniz kesindir.

 2. Kesinlikle katılıyorum. Fakat yaş(ımız)dan kaynaklanan bir heyecan elbette olacaktır. Ama her zaman savunduğum bir şey var. Kafanda bir fikir varsa ve bu fikir seni gerçekten heyecanlandırıyorsa, ilk olarak parayı, zengin olmayı düşünmeyeceksin. Sizin de dediğiniz gibi amaç önce başarılı olmak olmalı. Başarılı olunca yine dediğiniz gibi maddiyat da mükafat olarak dönüyor size.

 3. Sağdece interneti kullanarak ayda en az 4000$ dollar kazanmak istermisiniz?Kim olduğunuz önemli değil.Bilgisayar kullanmayı bilmeniz yeterli.Kesinlikle bakmadan geçmeyin.Hayatınızı değiştireceğimize garanti veriyoruz.

 4. merabalar ben 55 yaşında emekliyim ve çalışıp para kazanmayı çok istiyorum .tabii ki internetten çok cazip geldi bana yazınız nasıl üye olacagım bir bloğ mu açmam gerekiyor bana yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. herkes iyi akıl veriyor ama sonunda işsiz parasızinsanlardan ya kitap alması isteniyor parası olsa zaten bu işlere girmez

 5. Ahmet Bey’in yazısında kullandığı alıntı sebebiyle, umudunu kolay yolla para kazanmaya bağlamış arkadaşlarımızı son yorumlarda da gördük.

  Bir çok kişi kolay para kazanma yöntemlerinin olduğu siteler açarak hit ve bu hiti paraya dönüştürme yolundalar. :)

  Bu furya sadece web sitesi açıp hitlerini kullanabilenlere yaradı. :)

 6. AHMET BEY BİZE BİRAZ YOL GÖSTERİN HANGİ SİSTEMLE NASIL ÇALIŞMALIYIZ SÜREKLİ OLARAK ANLATIYORSUNUZ AMA ŞU SİSTEMLE ÇALIŞIN DEMİYORSUNUZ ANLAMADIĞIM BİR ÇOK YER VAR NE YAPMALIYIZ HANGİ SİSTEMLE ÇALIŞMALIYIZ GÜVENİLİR DEDİĞİNİZ SİTE YADA FİRMALARI SÖYLEYİN BİZDE ÇALIŞALIM İNTERNETTE İNSANLARI KANDIRMAYA YÖNELİK BİRÇOK SİTE VAR BEN ZENGİN OLMAK İSTEMİYORUM UFAK ÇAPTA EVİMİN MUTFAK MASRAFLARINI KARŞILAYABİLECEK KADAR AYLIK 100-200 TL YETERDE ARTAR BİLE NE YAPMALIYIZ LÜTFEN YARDIM EDİN BİRAZ

 7. @HAYRİYE,yırdanur ; AAhmet bey kadar uzun seneler internet girişimciliğinde deneyimim olmasa da bu konuda iyiyim, kendim de internetten kazanc saglıyorum. Size de yardımcı olabilirim. Bu konuda affiliate marketing,network,MLM,e-mail pazarlama konularını detaylı olarak bir e-kitapta topladım İncelemek isterseniz yardımcı olurum. Aynı zamanda mailde atabilirsiniz.

 8. @kaan, sevgili Ahmet hocamın ilgiyle takip ettigim kirtok.com’u senn sayende foruma da cevirdim ya, suan kendime gülüyorum. Mail adresini aldım. İnternetten para kazanma konusunda yardım isteyen herkese seve seve yardım ederim. Ahmet hocam pek yogun zaten benim bile 15 gun once attıgım maile cevap vermeedi. Bana ulasmak için mail atabilirsiniz veya http://www.garantilikazanc.com , iyi calısmalar dilerim.

  1. Merhabalar,Benim adım Levent Erener, 55 yaşında ODTÜ mezunu kimyagerim,bana internet kazaçları hakkında tavsiyelerinizi iletebilirseniz sevinirim.Nereden ve nasıl başlamalı ve hangi ürünleri nasıl satmalı bunları sizden öğrenebilirmiyim? Şimdiden çok teşekkürler.Amacım küçükten başlayarak işimi sadece ek gelir olarak büyütmek.Saygılar, Levent Erener.

  2. iyi günler kazanç sisteminiz ilgimi cekti sitenizi inceledim. ama tam 0larak anlayamadığım n0ktalar var. tam 0larak ne satacagız? sistem hakkında detay verebilir misinz?

 9. merhaba,
  genc girişimci videonuzu defalarca seyrettim ve cok begendim okumak vakit aldığından izleyebileceğim çalışırken dinleyebileceğim video adreslerinizi(sizin veya tavsiye edeceginiz ,turkce lutfen) rica edeceğim.
  Sözlerinize katılıyorum cunku benim dusuncelerimi dile getirmişsiniz.
  Web sitelerinizi incelemek isterim .Ayrıca bazı konularda fikrinizi rica edecegim mumkunse.

 10. Güzel bir şekilde 10 madde sıralamışsınızda… Ama somut bir yöntem den bahsetmemişsin.Örnegin ben affiliate marketig yapan biriyim.bu konuda yardımıc olursanız seviniirz.

 11. hiç çalışmadan para kazanmak diye birşey yoktur. ahmet bey’in anlattıklarını yapmanız için bile emek verip, çalışmanız gereklidir!

 12. İnternette para kazanmak için öncelikle sabretmek ve sonrasında düzenli olarak yaptığımız işe odaklanmak şart.Tabi ki en önemlisi de doğru yöntemi seçmek.Sonuçta her işte olduğu gibi bunada emek harcanacak ve sonrasında para kazanamamak gibi bir sonuç hayal kırıklığı yaratacaktır.Sayın Ahmet hocamıza teşekkür ediyorm, verdiği aydınlatıcı bilgiler bizim için çok yararlı.

 13. @Ahmet Bey , haklı internetten ban göre başarı ilgili alanlarda uzmanlaşmak. Tabi ilgili konuya odaklanmak ve cok calışmak şart. Gecen gün milliyet gazetesinde youtube kurucusu röpartaj vermişti. Özetle söylediği mükemmel cözüm, mükemmel fikir için uğraşmayın basit olanı yapın.

 14. merhaba bu işin nasıl yapıldığını lafı fazla uzatmadan kısa öz olarak açıklamanızı ve bu işi yapmayı öğretin bende uygulayayım size zahmet olmaz ise..

  iyi günler

 15. merhaba,
  Sizden e-tohumda Amerikada bir firmanın gıda uzerine web sitesi oldugunu ve hepsiburda.com dan daha fazla kazandıgını yazmıstınız bu firmanın calısması sistemi konusunda bilgi verebilirmisiniz.
  iyi gunler

 16. Düzenli kazanabilmek için emek olacak. Bilgi birikimi olacak. Tecrübe olacak. Web sitelerinden kazanmak için diyorum tabi. Anket doldurarakta para kazanırsınız. Resim çekip satarakta para kazanırsınız. Bir amaç olacak önce bana göre. Bu internette kalıcı bi yerin mi olacak, gelip geçici mi. Her şey birden olmaz. Web tasarımı öğrenecez misal. İlk önce Türkçe dili, sonra İngilizce dili, hmtl şart. Yani bunlar gözlemlediklerim. Sırf para için site açılırsa çöplükler arasında yerini alır o site. Bilgi paylaşımı, eğlence vs. artık hoşlanılan neyse o amaçla açılırsa hem samimi olur yazılanlar, hemde para yanında gelir o zaman, diye düşünüyorum. Yazma yeteneği de zamanla gelişen bir şey. Gözlemleyin ve gerçekçi olun bence biraz. Teşekkürler Ahmet KIRTOK tavsiyeler için.

 17. Ya kardeşim vaaz vermeyi bırakın birtakım kitaplar sattırmak için para kazandırdığınız yakınlarınızın gerçekmiş gibi yaparak ;kimse kimseye kolay para kazandırmaz bizleride diğer siteler gibi, kandırmayı bırakın;

 18. Ahmet Bey madem bu kadar basarili birisiniz bizlerinde para kazabilecegimizi dusunuyorsunuz bekliyorum e-mail adresim ile bana ulasin ve yukselmemi saglayin ki size minnettar kalayim.

 19. yazanızı zevkle okudum. gerçekten güzel ve akıcı ama burada özellikle gençlerin yeni bir fikri ve projesi olmadığından bahsetmişsiniz ama herkes yeni bir fikirle ortaya çıkarak yeni hedefler ortaya koyarak internetten para kazanamaz. bence mevcut durumu en iyi şekilde değerlendirerek para kazanmak daha kolay diye düşünüyorum.

 20. internetten para adı altında birçok saçma olay var ama hiçbiri gerçek değil. Eğer kendinize güveniyorsanız, alışveriş sitelerinden satış yaparak kendi sanal dükkanınızı açarak para kazanabilirsiniz.

 21. ya Allah aşkına internette kolay para kazanmak ister misiniz diye saçma sapan sorularla insanların hayatlarını mahvediyorlar . Ben inanmıyorum bunlara .

 22. Kesinlikle internet’te büyük para var ama doğru işi seçmek çok önemli. Şu an e-ticaret siteleri milyonlarca doları kazanabiliyor. İyi fikir, iyi yazılım, iyi çalışma eşittir para. herkese başarılar

 23. Bir arkadasım internetten her sey satılıyor.Ne satarsan muhakkak alıcısı var dedi.
  İnternetten pazarlama işi gerçekten zamanını ayıranlar için güzel ve eğlencelidir.