basari-hikayesi-post

İzinli E-Posta Listem ile 2 Haftada 1900 TL Kazandım

New York’un baharı güzeldir. Yeryüzünde bulunan bütün renkler özellikle sonbaharda sadece New York eyaletinin kuzeyinde bulunur derler. Ancak New York’un kışı tekin geçer. Özellikle bu sene soğuklar ve kar kendini göstermeye başladı. Bu durumda bir pazar günü, penceremden kar yağışını ve neredeyse tamamen donmuş Hudson Nehri’ni izleyerek çalışmaya devam ediyordum.

Hafta içi çok yoğun tempomdan dolayı yazmak isteyip de yazamadığım E-Posta ile Pazarlama Rehberime yazılar hazırlıyordum ki Facebook’ta bir özel mesaj gördüm.

Bu özel mesaj şu şekilde başlıyordu:

Merhaba Ahmet Bey

Takip ettiğim dönemden beri sizden çok önemli şeyler öğrendim…..

Sağolun, birçoğunuzdan teşekkür mesajları alıyorum yazdığım yazılar için ve bu mesajlar beni daha çok içerik üretmeye teşvik ediyor. Bu tarz bir teşekkür mesajıdır önyargısı ile okumaya devam edecekken bir anda okuduklarıma inanamadım.

Tam da E-Posta ile Pazarlamaya Giriş yazısını yazıyordum ve genç, girişimci bir okuyucum bana eskiden yazdığım İzinli Email Listesi Oluşturarak Para Kazanmak yazımdan esinlenerek 2 Haftada nasıl 1900 TL kazandığını anlatıyordu.

2 Haftada Nasıl 1900 TL Kazandım Mesajı:

Merhaba Ahmet Bey

Takip ettiğim dönemden beri sizden çok önemli şeyler öğrendim ve sonunda bunu paraya dönüştürmeyi de başardım.Şimdi e-mail pazarlama yazınızı görünce ne kadar heycanlandığımı anlatamam.

Nasıl bir uygulama yaptığını ayrıntısıyla anlatan bu bölümü başarılı arkadaşımın isteği üzerine kaldırıyorum. Sonuç 2 haftalık bir sürede 1900ytl kazandım!!!

E-maille pazarlama üzerine daha önce yazdığınız tüm yazılar için tek tek teşekkür ederim.

Niş ve girilmemiş bir pazar da bulduğumuda düşünüyorum.  Burada da ayrıntıya giren bölümü kaldırıyorum.

Bu teşekkürüm şimdilik aramızda kalırsa sevinirim.

Kolay gelsin İyi Çalışmalar

Ad Soyad (İsmini de kendi isteği üzerine yayınlamıyorum)

Bu genç arkadaşımız İstanbul’da bir üniversite öğrencisi ve yazdıklarına bakılırsa çok basit bir fikri alıp pazarlamanın vazgeçilmez kuralı olan yaratıcılık ile birleştirmiş. Kendisi çevresinde çok küçük ama tam hedefe uygun izinli bir email listesi oluşturmuş. Hazırladığı tek sayfalık websitesine bu email listesini yönlendirmiş ve 2 hafta içinde tam 1900 TL para kazanmış.

Kendisini tekrar tebrik ediyorum ve ricası üzerine ismini ve mesajının ayrıntılarını yayınlamıyorum.

KIRTOK.com Hedefine Ulaşıyor mu?

Birçok kez belirttim, tekrar belirtiyorum, Kirtok.com’da Türkçe yazmaya başlarken tek amacım bu idi. Zeki, çalışkan ve girişimci Türk gençlerine elimden geldiğince yardımcı olmak, bildiklerimi paylaşmak idi.

Daima balık tutmayı öğretmenin balık ısmarlamaktan daha etkili bir metod olduğuna inandım.

Bu sevgili genç girişimci arkadaşımın yazdığı mesaj benim için en büyük mükafattır. Bana göre Kırtok.com hedefine ulaşmaktadır. Bir girişimci okuyucum yazdıklarımdan birşeyler öğrenirse, çok ufak bile olsa esinlenirse, en azından motive olup harekete geçerse ve başarıya ulaşırsa bana verebilecek en büyük hediyeyi vermiş olur.

Peki sizler de 2009’da başarı hikayeleri yaratıp benimle paylaşmak için vargücünüzle çalışıyor musunuz?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(32)
 1. Ahmet Bey arkadaşımız emaili kaç kişiye göndermiş acaba. Birde herhangi bir ürün satışımı, yoksa reklam alarakmı kazanmış. Anladığım kadarıyla email pazarlamada da niş kitleye hitap etmek önemli.

 2. 100 civarında email ile yapılmış bir kampanya bu. 8-9 satış var bildiğim kadarı ile. Daha fazla ayrıntı vermezsem iyi olur. Çünkü emailı atan arkadaşımızın ricası vardı özellikle.

  @Emre, teşekkürler. Elimden geldiğince, vakit oldukça paylaşıma devam.

 3. sayın kırtok bu kampanyaları yaparken şirketlerin nereden ve nasıl bulunduğunu,anlaşmaların nasıl yapıldığını yazıarınızda belirtirseniz bu yazı dizisinin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

 4. yazmayı unutmuşum bu arkadaş ne satmış böyle merak ettim 8-9 satışla hangi maldan iki milyara yakın komisyon almış veya kar etmiş.Aklıma ilk cnc tezgah geldi:)

 5. Kesin dizüstü veya buna benzer cep tel falan satmıştır. Piyasadan biraz ucuz verse teknoloji manyağı halkımız hemen gidip alır. İnanmayan Shoping TV yi izlesin ve görsün. Özellikle satııkları bilgisayarların özelliklerine ve fiyatlarına dikkat edin.

 6. Öncesinde WordPress, sonrasında Blogspot ve şimdi de Bloggum! Türkiye sansüre devam ediyor. Dün, ilk defa kendi blogumda “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.” ibaresini gördüm ve işte o zaman anladım daha öncesinde arkadaşlarımın canının ne kadar acıdığını. Canım gerçekten acıyor, bu haksızlık insanın canını gerçekten acıtıyor!

  21. yüzyıldayız, muasır medeniyet seviyesi temel hedefimiz, demokratikleşiyoruz, özgürleşiyoruz diyoruz ama hepsi lafta kalıyor. Bugün Türkiye sansüre devam ediyor! Bugün Türkiye’de basın özgürlüğü yok! Bugün Türkiye’de söz söyleme hakkımız yok! Bugün Türkiye’de biz yokuz! Ama sizler varsınız dostlar, WordPress var, Blogspot var, Blogcu var.. Bizim yokluğumuzda lütfen varlığınızı gösterin ve Bloggum sansürünü yazın! Türkiye’nin artık daha özgür olması gerektiğini yazın. Basının engellenemeyeceğini, sesinin kısılamayacağını yazın. Muasır medeniyet seviyesine giden yolun sansürden geçmediğini yazın! Sansürün bir suç olduğunu yazın! Biz yazamıyoruz, lütfen sizler yazın. Saygılar, sevgiler..

  Okan Yüksel

 7. “2 Haftada Nasıl 1900 TL Kazandım Mesajı” Başlıklı mesaj ve içeriği bana pek inandırıcı gelmedi çünki, sadece bir başlık var ve konuyl ilgili hiçbir ayrıntı yok acaba nedendir ? Sonuçda burası bir bilgi paylaşımı sitesi ise.. Ozaman neden “2 Haftada Nasıl 1900 TL ” Bilgisini okuyucularınızla paylaşmıyorsunuz ?

  Ben 10 yıllık bilgisayar mühendisiyim ve ben bile bu halimle 2 haftada bukadar kazanamıyorum..

  Burnuma biraz yalan kokuları geliyor.. SİZCE DE ÖYLE DEĞİLMİ ?

 8. Çok güzel bir başarı… Kutluyorum hem bildiklerini bizlerle paylaşan Sayın Ahmet Kırtok’ u, hem de böyle bir başarı elde etmiş arkadaşı.

  Bu parayı 2 haftadan daha kısa bir sürede bile kazanabilirsiniz. “E-Mail Marketing” ile bu mümkün. Ben kazanıyor muyum? Şimdilik hayır. Ama yakında ben de bu seviyeye hatta daha da üstüne ulaşabileceğime inanıyorum.

  Mesela yaz mevsimi, tatil demek. Hedef kesim kimler? Türkiye’ de konaklamak isteyenler. Yapacağımız iş nedir? Türkiye’ de konaklamak isteyenlere, Türkiye’ de konaklamaları için yer ayarlamak. Buna uygun basit bir websitesi (tek sayfa bile olur) ve güzel bir e-mail bülteni ile iyi bir kazanç elde edebiliriz…

  Kazanan arkadaş da buna benzer bir iş yapmıştır muhtemelen…