karar-vermek

Karar Vermek

Daha fazla zamana ihtiyacınız yok, sadece karar vermeye ihtiyacınız var…

Seth Godin’in tek cümlelik blog yazısının Türkçesi yukarda yazdıklarım.

Daha fazla zamana ihtiyacınız yok, sadece karar vermeye ihtiyacınız var…

Üstüne pek de söylenecek söz kalmıyor. Bahaneleri bir kenara bırakıp, karar verip, harekete geçmeniz için güzel bir hatırlatma olabilir.

İlgili Yazılar

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(8)
 1. Dün Ezel dizisinde Kenan Birkan da bunu söylüyordu. Tam olarak aktaramasam da, kararsızlığın güçsüzleştirdiğini, çok düşünmeden karar veren biri olduğunu söyledi.

  Ceza da bir şarkısında; “Zarar yerine ilham veririm ben,Karakterim bu hızlı karar veririm” der.

  Özellikle çocukluk döneminde karar verme yetisinin güçlenmesi sanırım çok daha önemli..

  Saygılar. :)

 2. Çok önemli bir noktaya değinmişsin yine.

  Bahane üretmeye hazır olan bir gençlik söz konusu. Bu konuda yazdığım birçok yazıya link vermeyeceğim, ama şunu söylemek istiyorum. Churchill “Başarılının bahanesi olmaz” demiş.

  Karar vermeden ve kararın gerektirdiği sorumluluğu almadan yaşamak, bence “insan” olmamaktır. Başkası tarafından beğenilmiş olmak değil, beğenen olmaktır.

  Diyorum ki, “Başkası için değil, kendinize bu kötülüğü yapmayın. Bırakın bahaneleri de karar verin, sorumluluğunu da üstlenin”.

  1. Çok güzel bir özet olmuş; “Başkası için değil, kendinize bu kötülüğü yapmayın. Bırakın bahaneleri de karar verin, sorumluluğunu da üstlenin”.

 3. “Evet ama…,Olabilir fakat…,tamam da ya…,yapalım da…,” cilar…
  Hep beklerler-neyi ve nedenini dahi bilmeden- bekler,dururlar…
  Yaşam;bekleyenler,kararsızlar,sorumluluk özürlüleri için acımasızdır.
  Ver kararını.Başlat.Terslikde,yanlış hesapta,al sorumluluğu,erdemli ol…
  Sn Özmen değinmişler,başarıda bahanenin yeri olamaz.
  Sevgi ve Saygılarımla

 4. Ahmet Bey bir karar verip wordpress de bir blog yapmaya çalıştım.Sizin adresinizi de linler arasında gösterdim. Umarım başarılı olurum.İlk yazımı da paylaşmış oldum.hadi bakalım rasgele

 5. bu ne kadar müthiş ve ne kadar özet bi söz! üzerine birde churchill in söylediklerini okuyunca başarısızlıklarımın tek nedeni olduğunu buldum.
  sıradan bir buluz alırken bile kendimi başkasının yerine koyarak düşünüyorum ki o karar versin yada kendimde olmayanı bi başkasında görsem ne düşünürdüm diye o kadar vahim yani durumum :(
  ah yazık geçen yıllarıma…

 6. “Ne zaman başarılı bir işletme görseniz, birisi bir zamanlar cesur bir karar almıştır.” Peter Drucker..
  Aslında herşey çok açık ama eyleme geçmek daha doğrusu eyleme cesaret etmek pek zor oluyor. O ilk adımı atabilmek okul bitirmektende zor geliyor bana. 23 yaşındayım ve bir çok riske balıklama atlayabilecek bir yaştayım. Biliyorumki ilk adımlarımda defalarca tökezleyeceğim ama bir girişimciyi bu tökezlemeler yükseltir, bir yerlere getirir. Yani kıymetli olanlar bu tökezlemelerdir ama işte cesaret eksik, kendine güven eksik.