flip-post

Kırtok.com 1. Blog Yarışması Flip MinoHD Video Kamera Kazanın

Güncelleme: Çekiliş sonuçlarına bu linkten ulaşabilirsiniz. Herkese katılımları için teşekkürler.

Friendfeed’de Burcu Tüzün‘ün sorduğu “Pazarlama Bloglarını Ne Sıklıkta Okuyorsunuz ve Favorileriniz Kimler?” sorusuna Taci Yalçın‘ın verdiği cevap kendi kendime “Neden Kirtok.com’u yazıyorum?” sorusunu bir kez daha sormama neden oldu. Sağolsun Burcu ve Taci.

Burcu Tüzün’ün Sorusu: Pazarlama bloglarını ne sıklıkta okuyorsunuz ve favorileriniz kimler?

Taci Yalçın’ın Yorumu: Pazarlama yazanlar arasında ”favorim” yok. Çünkü pazarlama yazan kişiler, aynı zamanda kendilerinin de pazarlamasını yapıyorlar ve bence bu durum onları ”favorileştirme” kıstaslarını ortadan kaldırıyor.

Her ne kadar kirtok.com benim kişisel blogum da olsa özellikle uzmanlık alanım olan internet pazarlama konusunda yazılar yazdığım için bir pazarlama blogu da sayılabilir. Baksanıza Blograzzi pazarlama kategorisinde 4. sıraya çıkmış kirtok.com.

Taci’nin yorumunu düşündükten sonra kirtok.com’u yazmaya başladığımda ne düşüncedeysem halen aynı düşüncelerde olduğumu farkettim. Sonuçta bu yoğun tempomda ciddi vakit ayırıp yazı yazmakta tek amacım elimden geldiğince tecrübelerimi Türkiye’de internete gönül vermiş arkadaşlarla paylaşmak, belki de ben de içinizden biriyim “ben başarıyorsam, siz de başarabilirsiniz” tadında samimi bir ortam yakalamaktı (yok yok siyasete girmiyorum). Ben şu ana kadar sonuçlarından, bana kazandırdığı yeni bir çevre ve dostluklardan çok memnunum, umarım 2009’da daha çok zaman ayırıp daha fazla yazılar yazacağım.

Ancak Taci’nin yorumundaki ince eleştiri beni biraz daha düşünmeye itti. Gerçekten pazarlama blog yazarlarının amacı aynı zamanda kendi pazarlamalarını yapmak mıydı? Bundan doğal ne olabilir diye düşünüyorum. Çok küçük yaştan itibaren farkında olarak ya da olmayarak kişisel markamıza ve kendimizi pazarlamaya bir ömür vermiyor muyuz? Sevgili Murat Esenli bas bas bağırarak MARKA SİZSİNİZ derken boşuna mı konuşuyor? Giyim kuşamımızdan eğitimimize kadar her türlü harcama sonuçta kişisel markamıza bir yatırım değil mi? Zaten bir kişisel blog yaparken, kimseye hesap vermeden, içimden ne geliyorsa, nasıl istersem yazayım diye açmıştım kirtok.com’u. iyi ki de yapmışım. Sevgili Taci, yorumuna aynen katılıyorum, sen yazana kadar düşünmemiştim açıkçası ancak şimdi farkettim, ben kirtok.com’da kendimi de pazarlıyorum. Geçenlerde tarot falımda ideal meslek: entertainer boşuna çıkmamış demek. Belki de şöhret, beğenilmek, takdir edilmek, saygıyla isminizden bahsedilmesi gibi duygular ve fiiller olmasa daha az bonkör oluruz bu hayatta.

Her neyse ben bunları düşünürken bakın aklıma ne geldi.Tamam ben şu anda hayatımda en değerli şeylerden birisi olan zamanımı ayırarak burada elimden geldiğince paylaşımda bulunuyorum. Karşılığında, normalde Türk kültüründe çok az olan ama kirtok.com’da cömertçe kullanılan TEŞEKKÜRler alıyorum. Bu beni fazlası ile mutlu ediyor, daha çok paylaşıma teşvik ediyor, gururumu okşuyor.

Bu fikirler aklımda dolaşırken, kendi kendime şunu sordum: “Ben okuyucularıma nasıl teşekkür ederim?” Yılbaşı ve tatil sezonu belki bitti ama heyecanı tam olarak bitmedi. Ben de bir yarışma yaparak bu aralar sevdiğim, hayatımda olan birkaç üründen alıp sizlere de hediye etmeye karar verdim ve Geleneksel :) Kırtok.com 1. Blog Yarışması bu şekilde doğmuş oldu. Buyrun ayrıntılar:

Kırtok.com 1. Blog Yarışması Ödülleri

1 Kişiye Flip MinoHD Video Kamera Hediye

Introducing MinoHD™: The World's Smallest HD Camcorder

Bu aralar oyuncağım haline gelen, dünyanın en küçük HD video kamerası Flip MinoHD.

İnanılmaz bir alet, tam 1 saat yüksek kalitede (high definition) video kaydı yapabiliyor. Cep telefonumdan çok daha küçük.

Hafta sonu gezmeye giderken, konferanslarda, toplantılarda, heryerde yanımda taşıyabiliyorum.

Ayrıca USB portundan herhangi bir bilgisayara bağladığınız an hiçbir ekstra CD istemeden, yazılımını kendi yüklüyor ve içinde çok pratik bir video editing yazılımı ile geliyor. İsterseniz Yahoo, Myspace Video gibi sitelere direk yükleme de yapabiliyorsunuz.

Flip MinoHD ile çekeceğim röportajlar, konferans videoları ve daha birçok videoyu çok yakında kirtok.com’da sizlerle paylaşıyor olacağım. Bu oyuncağımdan bir tane daha alıp sizlerden birine hediye etmek istiyorum.

1 Kişiye Search Engine Marketing, Inc. Kitabı Hediye

İnternet pazarlama ile ilgili 2008 yılı içinde okuduğum en kapsamlı ve en başarılı kitap.

Yeni başlayan birinin anlayacağı gibi kolay anlatımlı, ancak ciddi ayrıntılı konulara da yer vermiş Mike Moran ve Bill Hunt’ın birlikte kaleme aldığı bu değerli kitap, 2 saatin üstünde eğitim video DVD’si ile birlikte geliyor.

İnternet pazarlama ve özellikle arama motorları konusunda kendini geliştirmek isteyenler için bir başucu kitabı.

1 Kişiye internet pazarlama alanında favori kitaplarımdan birisi haline gelen Search Engine Marketing, Inc. hediye ediyorum.

1 Kişiye The Goal Adlı İş Hayatına Bakış Açımı Değiştiren bu Kitap Hediye

Çok zaman oldu okuyalı. Geçenlerde Türkiye’deki Kırtok.com Buluşmamızda da bahsettim. The Goal adlı kitap sıradan bir mühendisin çalıştığı fabrikayı yönetirken yaşadıklarını ve tecrübelerini bir roman tadı ile anlatırken iş hayatı ve yöneticilik üzerine inanılmaz dersler veriyor.

Constraint teorisinin çıkışına sebep olan bu kitap bana iş hayatında bottleneck (tıkanıklık, dar boğazlar) konusunu tam olarak anlamama yardımcı olmuştu zamanında. Yayına çıkışının üstünden yıllar geçmesine rağmen hala satış grafikleri yüksek bu kitap Eliyahu M. Goldratt tarafından kaleme alınmış.

Bir değerli okuyucuma da The Goal’u hediye ediyorum.

Yarışmaya Katılım Şartları

Toplamda en fazla 5-10 dakikanızı alacak 3 katılım şartı var:

 1. AhmetKirtok.com RSS‘ine üye olun. İsterseniz İngilizce Kırtok.com RSS linkim de burada. (1. basamak opsiyoneldir. RSS’ler’me üye olmasanız da yarışmaya katılabilirsiniz)
 2. Eposta listeme üye olun. Eğer şu ana kadar üye olmadıysanız, aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Hali hazırda email listeme üyeyseniz birşey yapmanıza gerek yok. (2. basamak yarışmaya katılım için zorunlu)

  Ad Soyad:
  Email:


 3. Blogunuzda bu yarışmadan da bahseden ve şu anda bulunduğunuz sayfaya link veren bir yazı yazın. İstediğiniz kadar kısa ya da uzun yazın, isterseniz beni eleştirin, isterseniz kirtok.com ile ilgili pozitif yazın, hiç farketmez. Sadece http://www.kirtok.com adresine Ahmet Kırtok ismi ile bir link ve istediğiniz şekilde bu sayfaya bir link vermeniz gerekiyor. Blogu olmayanlar ise üzülmesin. Friendfeed’de bu konuya link vererek yeni bir yazı açıp yorumlarınızı eklemeniz yeterli. Friendfeed’de bu konuya yorum yazmak yeterli değil arkadaşlar katılım için. Sizin yeni bir konu açıp buraya link vererek bir nevi yarışmanın promosyonunu yapmanız gerekiyor. Ancak blogu olanlar için friendfeed kabul edilmeyecek, kısa da olsa bloglarında bir yazı eklemeleri gerekecek. (3. basamak da yarışmaya katılım için zorunlu)

Yorumlar bölümüne yazdığınız yazıya (ya da friendfeed yazınıza) link verip adınız, soyadınız ve eposta adresinizi doğru girmeniz katılım için yeterli. Ayrıca herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda ya da eposta ile sorabilirsiniz.

Sonuçlar

Ocak ayi son günlerinde katılımcılar arasında bir çekiliş yapacağım, ve hile hurda olmasın diye bu çekilişimi ustream‘den canlı yayınlayacağım (daha sonra kayıtlardan da izlenebilecek). Ve Şubat 1’de Türkiye’ye dönecek olan kardeşim Volkan hediyenizi size ister İstanbul ofisimizde takdim edecek (tabi çay kahve de ikram edecek), ya da dünyanın neresinde olursanız olun adresinize postalayacağım.

Yeni yıla girerken bir değişiklikle başlamak istedim. Sevdiğim ve hediye olarak belirlediğim bu 3 ürünü umarım sizler de sevmişsinizdir ve bu yarışmaya katılarak destek olursunuz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(70)
 1. Oradaki yorumu alıp, üzerinden çok güzel bir yazı ve harika bir fikir çıkarmışsın Ahmet Abi. Kırtok.com’un geleneksel yarışmaları sayesinde birçok kişi mutlu olacak. Buna da vesile olanlardan biri olmak çok sevindirdi beni. Kırtok.com, severek takip ettiğim 3-5 blogdan biri. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Çünkü uzun süre yazı yazılmadığı zaman sinirlendiğimi bile biliyorum :)

  Yalnız Ahmet abi, senden şöyle bir güzellik de beklemiyor değilim hani. Madem Burcu ile böyle güzel bir fikrin doğmasına yardımcı olduk; biz de birer hediye haketmiş sayılmaz mıyız? :)

  Bu arada yarışmaya ben de katılacağım. Yarışmacı arkadaşlara şimdiden bol şans diliyorum :)

 2. Taci ikinize ayrı bir hediye düşünüyorum o zaman. Ama sen yine de yarışmaya katıl. İki hediye kazanırsın belki kim bilir :)

 3. @recep Hilmi: Kontak formundan bahsediyorsun sanırım? Çalışıyor, az önce test ettim. Ajax olduğu için browserdan kaynaklanan bir sorun olma ihtimali var. Ya da gerçek eposta adresi girmemiş olabilir misin? Çünkü kontrol ediyor. direk info at kirtok com adresinden ulaşabilirsin aynı zamanda.

 4. FriendFeed’de kullanmıyorum. Hali hazırda bir blogum yok ama başlatacağım blog için 2 aydan fazla süredir araştırma-karıştırma yapıyorum. Tamam başlayacağım dediğim zaman çekiliş süresi bitmezse bizde dahil oluruz herhalde, ya da açmayı düşündüğüm FrienFeed hesabında katılırım blogu başlatamazsam.
  Pazarlama için güzel bir atak olmuş, hele üçüncü adım diğer yarışmalardan farkını gösteriyor. Bu fark için tebrikler :)
  Önceki yorumlarımda da söyledim ama tekrar söyleyeyim 2009 farkı hissediliyor :))

 5. blog dünyasında verilen en iyi hediye olacak sanırım. Gerçekten çok iyi bir iş çıkaracağına eminim. Blogunuzu ilk defa ff de yorumlarınızdan gördüm. Hoş bir alan oluşturuşsunuz …

 6. sevgili Abiciğim..

  çekiliş sonucunda kazananlara hediyelerini vermek benim için büyük bir zevk olacak çok sevindim bu görevi bana verdiğin için. Burda verilen hediyeler de umarım kazananlar için çok faydalı olur. Çok hoşuma gitti bu fikrin ve umarım bu hediye verme (özellikle böyle bilgilendirici hediyeler) artarak devam eder ve bu paylaşım duygusu süreklilik ve yaygınlık gösterir diğer blogger lar ve webmaster lar için de.

  Katılan ve/veya katılmayan herkese sevgi ve saygılarımı sunarım. Internet camiasında zaman harcayan herkes için her geçen günün bir önceki günden her anlamda daha verimli geçmesini dilerim.

  Volkan KIRTOK

 7. Bu tarz bir yaklaşımla bloglamayı teşvik ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

  Bazı yorumların aksine ben olumlu buluyorum ve herhangi bir komplekse kapılmıyorum…

 8. Bu arada, ingilizce kitaplar yerine tercihli şekilde Türkçe kitaplar da olmalı diye düşünüyorum. (Buradan İngilizce bilmediğim anlamı çıkarmayın. :) )

 9. güzel hediyeler hemde kolay üyelikle…şu bloglardan bende istiyorum epey güzel bir şey.veeeee hediyelerden de istiyorum:))

 10. bende kücük bir arkadaşımın hayalini gercekleştirmek için katılayim bari herkese bol şans

 11. Bu aksam yapiyorum cekilisi arkadaslar. Hafta sonu yogunluktan yapamadim, kusura bakmayin. Ancak hediyeler Turkiye’ye ulasti bile :)

 12. Galiba çekiliş yapmaktan vazgeçtiniz, tabi ki de izinli eposta listenize kayıt olduktan sonra!

 13. @Halil, evet Kirtok.com’daki email listem sayesinde yaptigim milyon dolarlari harcayabilmek icin dunya turuna ciktim :)

  Birkac gun gecikti arkadaslar cekilis islerim nedeni ile, kusuruma bakmayin. Ilk firsatta yapiyorum.

 14. Bu yarışmanın sonucu ne oldu acaba ?

  Verilen sözler tutulacak değil mi ?

  Bir kaç blogun yaptığı gibi sudan bahaneler uydurulup yarışma iptal edilmeyecek değil mi ?

  Blog topluluğunu kandırmak riskli bir haraket olur sanırım.

  Bir haber bekliyorum sayın Kirkor.

 15. Çekilişi bu gece (Türkiye saati ile gündüz) yapacağım arkadaşlar. Videoda açıklamam olacak. Sevgiler.