Kirtok.com'u Yayından Kaldırıyorum

Sevgili dostlar

Kirtok.com’u kurmakta tek amacım elimden geldiğince tecrübelerimi Türkiye’de internet sektörü ile ilgilenen genç arkadaşlar ile paylaşmaktı.  Bunun yanısıra burası kişisel blogum olacaktı.

Ancak sanırım Türkçe ilk defa bir blog yazdığım için yeterince kendimi ifade edemedim.

Şu ana kadar gelen yorumların %65’i direk bana ve aileme küfür ediyordu (tabi ki modere ettim), diğer %36’sı ise Türkiye devletine küfür ediyordu.

Herneyse, üzülerek söylemek isterim ki Kirtok.com’a bu son yazım.

Sayıları çok az da olsa takip eden okurlara teşekkürlerimi iletiyorum.

Sevgiler, hoşçakalın

Ahmet KIRTOK

Not: Bu yazi 1 Nisan şakası idi :)  Yaklaşık 5dk içinde 3 güzel yorum almak da beni sevindirdi açıkçası :)  Hiçbiryere gitmiyorum merak etmeyin, henüz küfür eden de olması, olursa da o zaman düşünürüz :)

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(23)
 1. Aman Ahmet Bey!Çok üzüldüm inanın.Lütfen kapatmayın blogunuzu.Daha sizi ve blogunuzu yeni tanıyorum.Daha sizden,Amerika’da sektörden birçok fikir edineceğimizi umuyordum.Tabi karar sizin ama!

  Gerçekten Çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum tekrar.Buna neden olanlarada yazıklar olsun!

 2. :) Daha çok uzatacaktım ama neyse. Sizler de benim gibi hızlı ve dikkatsiz blog okuyorsunuz demek (%65+%36) :)

  Herneyse, şimdi madem ancak blogu kapatıyorum dediğim zaman yorumlar artıyor, burada sorayım.

  1) Video blogginge başlıyorum, hangi konular hakkında konuşmamı istersiniz?

  2) Aklımda milyon tane konu var yazmak için, o bir tane çıkmıyor oturunca bilgisayar başına, hangi konularda yazılar görmek istersiniz? (örnek: genel teknoloji haberleri, internet pazarlama, SEO, SEM, web 2.0, VC ve yatırım haberleri, vs ) Özellikle sizlerin ilgisini daha çok çeken konularda yazarsam boşuna yazmamış olurum hem :) Yorumlarınızı bekliyorum.

 3. Ahmet Bey,ben blogunuzu yeni tanıdığım içinibelirtiğim fikir yanlış olabilir bu yüzden af diliyorum.

  1-Amerika’daki internet gelişmelerinden(nede olsa beyin orası)
  2-İnternet Pazarlama stratejilerinden
  3-Girişimcilik ile ilgili öneriler,çalışma planları,hedefler ile ilgili yazıları görmek isterim.Genel olarak internet ile ilgili farklı her türlü düşünce ve yorumu yararlı görüyorum.Bunlar benim düşüncelerim.Saygılar

 4. Yazının baş tarafını okuyunca harbiden kötü oldum. Neyseki şakaymış buna sevindim :)
  evet video ile izlemek zevkli (www.video.google.com da size ait bir video vardı izlemeyenlere tavsiye ederim burdan)
  Benim sizden ricam
  E-ticarete başlayacaklar için
  1)İnternette sektör-pazar araştırmasını nasıl yapılmalı? Hangi pazara girmeli hangi ürünle ilgilenmeli? (burda sizce önce bir tane ürüne odaklanmalımı yani o konuda en iyisimi olmalı? yoksa ürün çeşitliliğine girilerekmi başlamalı siz nasıl bir yol izlediniz?)
  2)Sizce bu işte çekirdek ekipe ihtiyaç zorunlumudur? (En az 3 kişi başlanmalı diye duymuştum. Bu 3 kişiden en az 1 kişi yazılım(software) bilgisi olmalı. Siz ekibinize böyle bir yapıya sahipmsiniz ilk başta kaç kişi idiniz şimdi kaç kişi çalışıyorsunuz?)
  3)Hali hazırda rakip E-ticaret sitelerinden nasıl rekabet etmeliyiz?
  4)Katıldığım bir konferansta 2000 yıllarında Amerikada .com patlaması olduğunu birçok şirketin battığını ayakta kalanların fiziksel olarakta işyerlerinin bulunduğunu dolayısıyla tek başına düşünülmemesi gerektiğini hatta e-ticaretin bir balon olabileceği ile ilgili konuşmalar olmuştu. Siz E-ticaretin geleceği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
  5)Pazar araştırması nasıl yapılmalı? Sektörde hiç olmayan ürünler bularakmı yoksa sektörde var olan ürünler üzerine farklılaşarak mı pazara girilmeli?

  Yukardaki sorduğum sorular bu işe girecek yeni kişiler içinde aydınlatıcı olacağını düşünüyorum. E-ticaret kursuna gidiyorum Ancak ne yazıkki Türkiye ‘de bu konu yeni sayıldığından çevremden bu iş ile ilgili olumsuz yorumlar alıyorum. Bırak bu işleri adam akıllı bilinen işlere bak vs gibi. Açıkçası belirsizlikler kafamı karıştırıyor. Bazen vazgeçecek gibi oluyorum. Sizden ricam yeni özellikle yeni başlayacakları kapsayacak şekilde video serileri yapmanızı rica ediyorum. HER GÜN HER BİLGİSAYARIMI AÇTIĞIMDA ÖNCE SİZİN BLOGUNUZ BAKIYORUM. sıkı takipçinizim :)
  Videolarınızı bekliyorum.
  Teşekkür ederim.

 5. Genel olarak şu ana kadar okuduğum yazılar hoşuma gidiyor dolayısıyla her yeni yazıyı takip ediyorum.

  Genel olarak şu konuları pek sevmiyorum:
  -Sektör dedikoduları
  -Sektör haberleri
  -Site değerlendirmeleri

  Şu konuları da seviyorum:
  -Pratik tavsiyeler
  -Deneyimler
  -Sektörün tamamına veya belli kesimlerine dair derin analizler

  Fikrimizi sorduğunuz için teşekkür ederiz :)

 6. Çok güzel fikirler geliyor, hepsini not alıyorum, lütfen bu fikirler devam etsin. Bu akşam bir aksilik olmazsa ilk video’yu hazırlamayı düşünüyorum. Yazılara da gelen istekler doğrultusunda devam.

 7. Ahmet Bey, yazının başlığını okuyunca dumur olduğumu söylesem yalan olmaz herhalde. Gerçekten kötü bir şaka olmuş.. :)

  Bununla beraber arkadaşlar tavsiyelerini ve yazılarınızın hangi konularda olması gerektiğiyle ilgili kendi düşüncelerini söylemiş. Benim isteğim ise, ilgi alanım olduğu için SEO, Web 2.0 gibi web üzerine ki konularda daha çok yazılarınızı görmek.

 8. ahmet hocam merhabalar

  sizin sitenize tesadüfen girdim ve cok begendim.

  biz 3 ortak olarak bir paylaşım sitesi yapmıştık. aklımıza bir niş sitesi kurma fikri geldi (gerci burada yazarsam calınır diye korkuyorum :)) bizim uyelerimiz< genelde yabancılar olacak özellikle latin amerikallılar. böyle bir e ticaret sitesi kurarsak oralara gönderim nasıl olabilir. nasıl yapabiliriz. fikir verirseniz cok memnun olurum

 9. Merhaba Ahmet bey
  Yazialrini okuyorum çok teşekkür ederim

  yazılarınızın devamını dilerim

  saygilar;
  Bilal
  turkeytravelservice.com

 10. Hocam ben sizi yaklasık 3 4 yıldır takip ediyorum. Aslında 1 yıl kadar site kapanınca merak etmiştim. Tekrar acılınca sevindim. İşinizde başarılar dilerim…..
  Bide size bir konu danışmak istiyorum özel olarak mail adresiniz nedir acaba?

 11. Bu yazıyı okuduğum zaman şaka olduğunu anlamıştım, o zaman yorum yapmadığım için üzüldüm şimdi:D Tarihine dikkat bile etmediğim halde yazının, 65+36 görür görmez dikkatimi çekmişti. Dikkatli okuyucularınızın da olduğunu bilmenizi isterim, gerçi şimdi yazmam ne kadar inandırıcı geldi onu da bilmiyorum ama :D

 12. :( ilk okuyunca bir an ne oluyor dedim. Sonra şaka olduğunu anlayınca rahatladım:) sizi uzun süredir takip ediyorum:) Blog camiasında sevdiğim nadir kisilerdensiniz:)