soru-cevap

Soru & Cevap 1 (31 Temmuz 2008)

Güncelleme: CEVAPLAR yayınlanmıştır. Bu konu yeni sorulara kapanmıştır. Bir sonraki Soru & Cevap’ta sorularınızı sorabilirsiniz.

Dünyada ünlü birçok blog yazarının düzenli uyguladığı bir yöntem: Soru & Cevap. Çok uzun zamandır işlerimin yoğunuğu nedeni ile yazı yazamıyorum, sizleri de özledim ve bu akşam bilgisayar başına bir yazı yazmak için oturdum. Ancak nedendir bilmem bir saattir birçok konuya başlamama rağmen bitiremedim.

Bu nedenle sizden kısa kısa sorularınızı bekliyorum. Benim maksimum 2-3 cümlede cevap verebileceğim tarzdan sorular olursa çok sevinirim.

İnternet, SEO, e-ticaret, teknoloji, kişisel, liderlik, girişimcilik, aklınıza ne gelirse sorabilirsiniz. Tabi ki her soruyu cevaplama garantisi vermiyorum, ancak vaktim yettiği kadar, çok özele inmedikçe, bütün soruları cevaplamak amacım.

Hadi merak ettiğiniz herşeyi yorumlar bölümünde sorun şimdi.

Yorumlar

Yorumları Gör(14)
 1. İyi o zaman, soru 1 :

  Masa başında ancak kendi yağında kavrulacak kadar işler yapan, cesaretini ve yaratıcılığını bir türlü ateşleyemeyen bir bilişim elemanı ne yapar da girişimci sıfatına sahip olur? Başka bir şehirde, başka bir ülkede yeni bir hayata başlar, başarılı olur?

  3 cümle 5 cümle anlamam, darılırım… Sor dediniz sordum :)

 2. soru2:
  Amerikada yada başka ülkelerde yapılmış denenmiş yada beta durumda olan projelere(özellikle e-ticaret ile ilgili olanlar) hangi kanallardan ulaşabiliriz? türkiye de uygulamak istersek(örn:gittigidiyor) nelere dikkat etmek gerekir?

 3. :) kelime sayarken teşekkürü unuttuk:) Ayrıca uzun zaman yoktunuz arada sesinizi duyurun yahu…:)

 4. -Bizler burayı takip ediyoruz, peki ya sizin takip ettiğiniz bloglar/siteler neler?

  -Türkiye’nin eticaret konusunda yolun çok daha başında olduğunu tespit etmenize rağmen, neden Türkiye’ye dönüp uzmanlık alanınız olan bu işi yaparak bu pastadan pay kapmayı denemiyorsunuz? (Amerika’daki mevcut projelerinizden haberdarım ancak Türkiye’de böyle bir girişiminiz yok diye biliyorum.)

  -Bugüne kadar internetten sağlanan kazançlar arasında sizi en şaşırtanı ne oldu?

  -Bugüne kadar internette kesin tutar dediğiniz ama ömrünün çok kısa sürdüğü bir proje (Sizin ya da başkasının) oldu mu?

  Teşekkürler,

 5. Çok güzel sorular geliyor arkadaşlar. Yeni sorular bekliyorum, hepsini birlikte yanıtlayacağım.

 6. paypal şu anda türkiye de etkin bir şekilde kullanılımıyor.yakın zamanda bir türk bankasını paypal ile bir ortaklığı olacak.tabii bu da paypal kullanımının artmasına neden olacak.türkiye de e ticarette neleri değiştirir.bundan nasıl kazançlı çıkabiliriz.

Yorumlar kapalı.