ugurozmen-sethgodin

Türkiye’nin Seth Godin’i Uğur Özmen

Bu aralar çok fazla Türkçe blog okuyorum. Elimden geldiğince yeni Türkçe bloglar bulmaya çalışıp takip ediyorum. Aralarında çok beğendiğim, beni şaşırtacak derecede kaliteli bloglar çıkıyor.

Bildiğiniz gibi Amerika’da markalaşmış birçok sektörel ve kişisel blog var. Örneğin Techcunch dediğiniz zaman direk akla Web 2.0 gelir. Türkiye’de Webrazzi denince akla Web 2.0 geldiği gibi. Bu bakış açısı ile Amerika’da marka olmuş blogların benzerlerini gözüm arıyor tabi ki.

Dün Serbay’ın TheBlognote adlı blogunu okurken favorilerim linkinde Uğur Özmen adlı bir blog linki gördüm ve hemen tıkladım. Ama Allahım bir de ne karşıma çıksın! İçeriği bu kadar dolu, bu kadar kaliteli ve bu kadar başarılı bir blogla karşılaşacağım hiç aklıma gelmemişti.

Bütün yazılarını tam iki kez okudum ve notlar aldım. Uğur Bey bana 4 saat kadar uyku borcunuz var.

Uğur Özmen & Seth GodinSayın Uğur Özmen’i yazış tarzı ve seçtiği konular itibari ile Amerika’da pazarlamanın gurusu olan Seth Godin‘e benzettim. Kendisini bu kadar zaman harcayıp bu kadar başarılı bir blog ortaya çıkardığı için tekrar tekrar tebrik ediyorum ve hergün heyecanla RSS okuyucumda yeni yazılarını bekleyecek olacağımı belirtmek istiyorum.

Özellikle ilgimi çeken başka bir nokta ise, her yazısı başarılı bir makale tadında olan Uğur Bey’in blogunda yazılarının PDF versiyonlarını indirebileceğimiz bir bölüm açmış olması. Özellikle makale tadında yazılarımı ben de böyle bir bölüm açarak PDF formatında sunmaya karar verdim bu fikri görünce.

Blog yazmak büyük özveri ve zaman isteyen bir iş. Sayın Uğur Özmen gibi yoğun iş temposunda değerli vaktini ayırıp hiçbir karşılık beklemeden tecrübelerini bizlerle paylaşan blog yazarları görünce lütfen onlar hakkında yazılar yazın, böyle kaliteli bloglara linkler verin, yazılarına yorumlarınızla katılın, söyleyecek hiçbir sözünüz olmasa bile teşekkür edin. Bu davranışlar, çok değerli insanların bloglarına daha duygusal yaklaşıp, daha çok yazı yazmalarını sağlar ve sonuçta biz bilinçli internet kullanıcıları bundan karlı çıkarız.

Uğur Özmen Kimdir?
Uğur Özmen Blog
Uğur Özmen’in blogunu bulmamı sağlayan Serbay’ın blogu TheBlogNote.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumları Gör(8)
 1. Öncelikle yazınızda benim siteme de değindiğiniz için teşekkürler Ahmet bey.

  Sonra yazının esas kahramanı Uğur Bey’e geçelim, ben de Uğur Bey’in blogunu uzun zamandır takip ediyorum son zamanlarda ise yorumlarımla katkı sağlamaya çalışıyorum.

  Her okuduğumda farklı bir bakış açısı, farklı bilgiler ediniyorum, kendisi CRM CEM gibi konularda uzmanlığını bizlerle paylaşarak bize müthiş bilgiler öğretiyor.

  Bende sizin aracılığınız ile kendisine buradan tekrar bu güzel blog için teşekkürlerimi sunuyorum.

 2. Yazdıklarınız, hem gururlandırıyor, hem de daha güzel şeyler sunmak için beni görevlendiriyor.

  Umarım hep birlikte, pazarlama ortamlarına katkılarımız olur.

  Serbay’a da, size de hak ettiğimden çok daha fazla olan iltifatlarınız için teşekkür ederim.

 3. Uğur bey, emin olun yaptığınız katkıların verdiğiniz bilgilerin yanında iltifatlarımız az bile.

  Hele ki yabancıların ülkemize uzman diye getirilip el üstünde tutulduğu bir ortamda,sizin gibi değerlerin kıymetini Pazarlama camiası olarak bilmemiz şart diye düşünüyorum.

 4. IE7 ve Firefox’ta test ettim, sorunsuz çalışıyor bende. Başka sorun yaşayan var mı? Uğur senin browser nedir?

 5. Firefox kullanıyorum ama başka sitelerde de aynı hata ile karşılaştım. Bazı yorum bölümleri normal görünüyor bazıları da problemli. Şu anda görmeden yazıyorum örneğin :) Henüz problemi çözemedim.

 6. selamlar;

  Kirtok.com daha kurulmadan önce proje aşamasındayken bile yakınlığımızdan dolayı ne kadar başarılı bir hizmet olacağını iyi biliyordum. Bütün postları en az 2şer defa okumuşumdur bugüne kadar. tecrübelerinden öğreneceğim hala çok şey var(29 yıldır öğrenmeme rağmen). Sayende her geçen gün bilgi denizime yeni yeni damlacıklar katıyorum. Bu seferki uğur özmen bey ile ilgili postun yeni bir damladan daha fazla anlamlı. Çok değerli, başarılı ve kendini bu kadar geliştirmiş bir kişiyi sayende tanımış olduk, blogunu takip etmeye başladım Uğur Bey’in ve ondan da yeni yeni damlalar kapmaya başlayıp bilgi denizimi genişletmenin keyfi içerisindeyim.

  Başarılı yazılarının, makalelerinin, en önemlisi düşüncelerinin ve girişimcilik ile paylaşımcılık duygunun sürekli devam etmesini diliyorum sevgili abiciğim.

  Kolay Gelsin